Stara wersja Facebooka w kilka sekund. Jak wrócić do poprzedniego layoutu?

Nowy wygląd Facebooka to zmora wielu użytkowników. Niektórzy do tej pory nie mogą pogodzić się ze zmianą layoutu najpopularniejszego portalu społecznościowego. W sieci pojawiła się specjalna darmowa wtyczka, która w kilka sekund pozwoli na powrót do starego wyglądu Facebooka. Podpowiadamy skąd ją pobrać. 

Facebook swój nowy wygląd zaczął testować już jakiś czas temu. Opcja zmiany layoutu do tej pory była dobrowolna i to użytkownik decydował o tym, czy chce wypróbować nową wersję. Po ostatniej aktualizacji nowy wygląd został wdrożony u wszystkich użytkowników na całym świecie. Równocześnie zniknęła opcja powrotu do poprzedniego layoutu (chociaż słychać niekiedy pojedyncze głosy, że jeszcze nie u wszystkich ta możliwość całkowicie zniknęła np. u administratorów grup).

Nowy wygląd Facebooka
Nowy layout Facebooka

Użytkownicy nie chcą nowego wyglądu Facebooka

Nie ma co kryć — nowy wygląd Facebooka nie wszystkim przypadł do gustu. Kwestią czasu było wymyślenie jakiegoś sposobu, który obejdzie niechcianą aktualizację.

Ostatnio dość głośno zrobiło się o wtyczce Old Layout for Facebook autorstwa dewelopera Matta Kruse’a. To rozszerzenie instalowane w przeglądarce pozwala na powrót do starego layoutu FB.

Skąd pobrać tę magiczną wtyczkę?

Użytkownicy korzystający z przeglądarki Google Chrome mogą ściągnąć ją z oficjalnego sklepu Chrome Web Store. Po wejściu na stronę trzeba kliknąć przycisk „Dodaj do Chrome. Wtyczka została zainstalowana. By ją aktywować wystarczy w górnym prawym rogu przeglądarki rozwinąć opcję „rozszerzenia” i wybrać Old Layout for Facebook z listy. Ostatnim etapem jest odświeżenie strony lub ponowne zalogowanie się do Facebooka.

Wtyczka Old Layout for Facebook
Wtyczka zmieniająca wygląd Facebooka

Użytkownicy przeglądarki Firefox również mają możliwość szybkiego powrotu do starego wyglądu Facebooka. Wystarczy, że w sklepie Firefox Browser Add-Ons wyszukają rozszerzenie Old Layout for Facebook. Ścieżka aktywacji wtyczki jest taka sama jak w przypadku Chrome.

Old Layout for Facebook cieszy się dużą popularnością. Do tej pory ze sklepu Chrome Web Store wtyczkę pobrało ponad 400 tys. użytkowników.

A jak Wam podoba się nowa wersja Facebooka? Tęsknicie za starym layoutem czy już przyzwyczailiście się do obecnego wyglądu?

Pamiętajcie, by przed pobraniem dokładnie sprawdzać każdą wtyczkę – ostrożności nigdy za wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *